شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1394/11/25
اختصاص 20 هزار ميليارد ريال به شركتهاي آب و فاضلاب روستايي كشور براي طرحهاي آبرساني روستايي
مهندس حميدرضا جانباز مديرعامل و رئيس هيئت مديره شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور در سفري يك روزه به شهر اصفهان، با مديران و كاركنان شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان ديدار نموده و از نزديك در جريان اقدامات و پيشرفتهاي اين شركت قرار گرفت.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور در جمع مديران شركت آبفار استان اصفهان با اشاره به نگاه ويژه دولت يازدهم به مسائل آبي كشور گفت: در سال جاري 20 هزار ميليارد ريال براي طرحهاي آبرساني روستايي به شركتهاي آب و فاضلاب روستايي كشور تزريق خواهد شد .
وي در اين خصوص، داشتن آمادگي فني و اجرايي و فراهم نمودن زيرساختها را ضروري دانست و افزود: با توجه به جدي بودن تغيير اقليم، طرحهاي توسعه آبرساني روستاهاي استان بايد منطبق بر اين واقعيت طراحي شود كه ميزان منابع آبي موجود روند كاهشي روزافزون داشته و افزايش نخواهد يافت.
مهندس جانباز اقتصاد آب را از موارد مهم و حائز اهميت براي شركتهاي آب و فاضلاب عنوان كرد و اظهار داشت: شركتهاي آب و فاضلاب شهري و روستايي كشور بايد روي تعرفه ها حساسيت نشان داده و مديران اين شركتها نسبت به مقايسه درآمد و هزينه ها حساس باشند.
وي همچنين با اشاره به لزوم خودگردان اداره شدن شركتهاي آب و فاضلاب، كاهش اتكا به درآمدهاي طرح تملك دارايي سرمايه اي و حداكثر نمودن سيستمهاي نرخ گذاري محلي را از برنامه هاي مهمي دانست كه بايد در اولويت برنامه هاي اين شركتها قرار بگيرد.
معاون وزير نيرو فرصت به وجود آمده در فضاي پس از برجام را براي شركتهاي آب و فاضلاب روستايي كشور بسيار مناسب ارزيابي نموده و گفت: شرايط جهت همكاري با بخش خصوصي داخلي و خارجي در قالب پروژه هاي سرمايه گذاري بسيار بهتر شده و شركتهاي بزرگ و مطرح اروپايي براي سرمايه گذاري در صنعت آب و فاضلاب ايران اعلام آمادگي نموده اند.
حميدرضا جانباز ادامه داد: بايد زيرساختها آماده باشند تا عقب ماندگيهاي ناشي از تحريم هاي غيرمنطقي تحميلي با اقتدار جبران شده و انتظار دارم اولين پروژه اي كه قرار است با همكاري بخش خصوصي خارجي در كشور اجرا شود در استان اصفهان باشد.
وي به جنبه هاي مثبت تحريمها نيز اشاره كرد و اظهار داشت: البته اين تحريمها اين حسن را داشت كه به بخش خصوصي داخلي اعتماد نموديم و آنها نيز پاسخ بسيار مناسبي به اين اعتماد دادند، به طوريكه در حال حاضر در بخش آب حدود 97 درصد تجهيزات مورد نياز را در داخل كشور توليد مي كنيم.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور رفع بلاتكليفي ادغام شدن با شركت آب و فاضلاب شهري، اصلاح تعرفه ها در دو گام، اختصاص بودجه براي تكميل پروژه هاي آبرساني روستايي در سال 94 و تعيين چارت سازماني جديد را از اقدامات مهم صورت گرفته براي شركتهاي آب و فاضلاب روستايي در دو سال اخير دانست و افزود: نحوه ارتباط مسئولانه با مردم بايد در شركتهاي آبفار بازتعريف شود.
در ابتداي اين ديدار كه روز چهارشنبه 14 بهمن ماه برگزار شد، مهندس جانباز مديرعامل و رئيس هيئت مديره شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور آزمايشگاه ريزآلاينده هاي معدني و بيولوژيكي . همچنين سامانه ارتباط مردمي 1523 شركت آبفار استان اصفهان را افتتاح نمود.
تعداد بازدید: 0
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal