شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1396/03/18
اجراي طرح سه‌شنبه‌هاي آبي در مساجد خوانسار
به گزارش خبرگزاري فارس از خوانسار، شمس‌الله بياتي عصر چهارشنبه در جلسه صرفه‌جويي در مصرف آب اظهار داشت: آب مهم‌ترين نياز انسان براي ادامه حيات و زندگي است، حدود 70 درصد بدن انسان را آب تشكيل مي‌دهد.
وي با اشاره به آيات و احاديث قرآني با موضوع اهميت آب افزود: ايران در اقليم گرم و خشك واقع شده است و با توجه به كاهش بازندگي‌ها در سال‌هاي اخير، ميانگين بارندگي كمتر از ميانگين جهاني است.
مدير آبفاي روستايي شهرستان خوانسار با اشاره به اينكه بر اساس جمعيت 80 ميليون نفري سرانه هر ايراني از آب تجديد شونده كشور هزار و 300 متر مكعب است، گفت: با توجه به جمعيت 8 ميليون نفري ايران قبل سال 1310 سرانه هر ايراني از آب تجديد شونده 13 هزار متر مكعب بوده است.
وي با بيان اينكه امروزه با توجه به افزايش جمعيت نيازهاي غذايي بالاتر رفته است در نتيجه با اُفت منابع آب زيرزميني مواجه هستيم، اذعان كرد: به دليل كشت محصولات كشاورزي به روش سنتي 90 درصد آب در اين بخش استفاده مي‌شود.
بياتي با بيان اينكه پيشرفت سطح فرهنگي جامعه و رعايت مسائل بهداشتي نسبت به گذشته سبب افزايش ميانگين مصرف آب در كشور شده است، گفت: آلودگي منابع آبي در اثر نيتراتي شدن، فاضلاب صنعتي و خانگي راه‌هاي ديگر آلوده شدن آب است.
وي با اشاره به راه‌هاي صرفه جويي در مصرف آب، مطرح كرد: عدم استفاده آب آشاميدني براي شستن اتومبيل، آبياري معابر، جلوگيري از نشتي لوله‌هاي آب و استفاده از شيرآلات اهرمي راه‌هاي صرفه جوئي در مصرف آب است.
مدير آبفاي روستايي شهرستان خوانسار اضافه كرد: در هنگام مسواك زدن، حمام رفتن و استفاده از ماشين‌هاي ظرفشويي و لباسشويي به ميزان ظرفيت راه‌هاي صرفه‌جويي و جلوگيري از هدر رفت آب است، هر چه مصرف آب زيادتر شود هزينه زندگي بالاتر مي‌رود.
وي با بيان اينكه الگوي مصرف آب براي هر خانوار 15 متر مكعب در ماه است، خاطرنشان كرد: سامانه 1523 شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان به صورت شبانه‌روزي آماده پاسخگويي به مشتركان در زمينه شكستگي لوله‌هاي آب، قطعي آب و گزارش انشعاب غير مجاز است.
بياتي با اشاره به اينكه در راستاي صرفه‌جويي در مصرف بهينه آب در روستاها، طرح سه‌شنبه‌هاي آبي هر هفته در يكي از مساجد روستاهاي شهرستان خوانسار برگزار مي‌شود، خاطرنشان كرد: در اين هفته حيدر طباطبايي و فضل‌الله ساجد به عنوان نمونه برتر در بخش الگوي مصرف در روستاي خم پيچ خوانسار معرفي و جوائزي به آنان اهدا شد.
تعداد بازدید: 2
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal