شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1396/03/31
لزوم پيش بيني برنامه هاي محوري براي روستاهاي كشور در برنامه ششم توسعه
قائم مقام وزير نيرو در سفر يكروزه خود به اصفهان در جمع مديران شركت آبفا روستايي استان اصفهان ، با اشاره به اينكه كليه مباني علمي در اقدامات و برنامه هاي وزارت نيرو ديده شده است گفت: خوشبختانه اين وزارتخانه در پاسخگويي به حوادث و نيازهاي مردم خوب عمل كرده است.

ستار محمودي تصريح كرد:اگر چه برنامه هاي خوبي در رده هاي مختلف وزارت نيرو اجرا شده است ,اما بايستي ازشيوه هاي مديريتي جديدي استفاده كرد تا بتوانيم شاهد پويايي در همه بخش ها باشيم.

وي ادامه داد: خوشبختانه اجراي برنامه هاي مديريتي در بخش ابفا روستايي بسيار خوب بوده است زيرا مديران اين شركت با استفاده از امكانات نرم افزاري و سخت افزاري توانسته اند فواصل خدمت رساني را به مردم كاهش دهند و اين مسئله باعث رضايتمندي شهروندان شده است.

كاهش فاصله بين امكانات سخت افزاري و نرم افزاري

مهندس محمودي افزود: در شركت هاي آب و فاضلاب روستايي فاصله بين امكانات سخت افزاري و نرم افزاري سپري شده است واحاطه به امور و فعاليت ها از مزيت هاي بالقوه اين پيشرفت در شركت هاي اب و فاضلاب روستايي است.

ستارمحمودي به تفاوت اجراي طرح هاي عملياتي و زيرساختي در كشورهاي خارجي و ايران اشاره كرد و ادامه داد: اگرچه استفاده از ابزار ها و نقشه ها ي اب و فاضلاب در همه كشورها در نگاه اول مشابه به نظر مي رسد, اما انچه كه اجراي هر نوع طرحي را در كشورمان در مقايسه با ديگر نقاط جهان متفاوت تر ميكند اينست كه انگيزه نيروي انساني متفاوت تر است. وقتي در شركت هاي اب و فاضلاب روستايي نيروها و مديران به صورت جهادي در دور ترين نقاط به صورت شبانه روزي به مردم خدمت رساني مي كنند ,اين انگيزه خدمت انان را با ساير كشورها متفاوت تر مي كند.

روند رو به رشد فعاليت هاي اب و فاضلاب روستايي
وي با اشاره به اينكه خوشبختانه سير فعاليت هاي اب و فاضلاب شهري و روستايي روند رو به رشدي داشته است گفت: اين مسله بخصوص در شركت هاي اب و فاضلاب روستايي با وجود كمبود زيرساخت هاي كافي،جمعيت مهاجر، طولاني بودن مسافت ها و غيره به خوبي پيگيري شده است.
قائم مقام وزير نيرو كه از آزمايشگاه مركزي و سامانه ارتباط مردمي 1523 شركت اب و فاضلاب روستايي اصفهان نيز بازديد كرده بود در ادامه صحبت هاي خود اظهار داشت: با ارايه گزارشي كه در رابطه با ازمايشگاه كنترل كيفيت ابفار استان ارايه شد، خرسندم كه بگويم گستره شبكه كنترل كيفيت اب در شبكه روستايي به گونه اي است كه مردم با اطمينان مي توانند از اب استفاده كنند و خوشبختانه با مديريت هاي علمي فاصله بين مطالبات مردمي و اجراي خدمات به شهروندان به حداقل زمان رسيده است.

وي در ادامه برنامه ريزي,در جهت بهبود بخشيدن فعاليت ها در شركت هاي اب و فاضلاب روستايي را يك ضرورت اساسي دانست و افزود: يكي از پيامدهاي اقدامات شركت اب و فاضلاب روستايي در كشور ، كمك به تثبيت روستاييان در روستا و توليد اشتغال روستاييان است . زيرا اگر اب و برق در يك روستا وارد شود, اشتغال نيز در ان روستا ايجاد خواهد شد.

نهضت خوب خدمات رساني به روستاييان اصفهان
قايم مقام وزير نيرو در ادامه صحبت هاي خود ضمن ارزيابي خوب از فعاليت هاي شركت اب و فاضلاب روستايي استان اصفهان افزود: خوشبختانه در اين استان نهضت خوب خدمات رساني به روستاييان در بخش هاي فني , مهندسي,بهداشتي و كيفيت شروع شده است ,كه بايد اين فعاليت هاي ارزنده روز به روز گسترش يابد .

وي با بيان اينكه اهميت بحث روستاها به گونه اي است كه در سالهاي اغاز برنامه ششم توسعه بايستي براي تامين آب كليه روستاهاي كشور برنامه داشته باشيم بيان داشت: تمامي اعتبارات بايد در قالب يك برنامه هدفمند هزينه شود.

ارايه خدمات پس از فروش به مشتركين
وي با بيان اينكه ارايه خدمات پس از فروش به مشتركين از موضوعات مهم در بخش ابفا روستايي است ادامه داد: نبايد فكر كنيم وقتي انشعاب اب براي روستايي برقرار شد كار تمام شده است. بلكه بايد نظارت, كنترل هاي كمي و كيفي و جلوگيري از استهلاك زود رس تاسيسات را مد نظر قرار داده و به آن بپردازيم.

وي جلب رضايت مردم را مسئله اي اساسي دانست كه بايد بسيار مورد توجه قرار گيرد و اظهار داشت: بايد به اين نكته توجه داشته باشيم كه هميشه حق با مشترك است زيرا مشتركين ما به عنوان شركاي ما محسوب ميشوند و بايد به انان بها داد.

نبايد به روستاييان فشار وارد كنيم
مهندس محمودي در خصوص تامين آب شرب مورد نياز دامهاي سبك و سنگين در روستاها توسط شركت آب و فاضلاب روستايي در شرايطي كه كمبود آب وجود دارد و اين شركت تنها وظيفه تامين آب شرب روستائيان را دارد گفت: نبايد به دليل مشكلاتي كه براي تامين اب دام ها در روستا ها وجود دارد به روستاييان فشار وارد كنيم، زيرا آنها نميتوانند بدون احشام خود زندگي كنند و ناچار به مهاجرت از روستا خواهند شد. بلكه مديران بايستي با استفاده از تدابير و برنامه ها برخي از هزينه اجرا كنند تا بتوانند هزينه هاي اين مسله را تامين نمايند. اگر هم روستاييان اسراف اب دارند بايستي با برنامه هاي فرهنگي به انان آموزش هاي صرفه جويي ارايه دهند.

وي تصريح كرد: امسال سال خاصي براي وزارت نيرو است ، زيرا از ديد عموم مردم امسال بارش هاي خوبي رخ داده و ما با كمبود اب روبه رو نيستيم،اما بر اساس پيش بيني هاي هواشناسي درجه هواي امسال به يك درجه افزايش خواهد يافت و براي ما تابستان گرمي را رقم خواهد زد،اين موضوع به معني اين است كه مصرف اب در شهرها 12تا13درصد با افزايش روبه رو خواهد بود.كه بايد مردم در اين رابطه مديريت اب داشته باشند.

ماندگاري روستاييان درروستاها مهمترين هدف است
وي اضافه كرد: بايد امادگي داشته باشيم باافزايش مصرف اب,كلر زني و توجه به نكات بهداشتي اب در روستاها به خوبي مد نظر قرارگيرد.

قائم مقام وزير نيرو گفت: حاصل كار مديران اب و فاضلاب روستايي به لحاظ نرم افزاري و سخت افزاري, بسيار مهم است و اگر شهروندان روستايي در بافت خود تثبيت شدند به جهت منفعت هايي است كه هريك از دستگاه ها براي آباداني و ارايه خدمات به روستاييان ارايه مي دهند.

وي تاكيد كرد: نقش آب ،برق و اشتغال روستاييان براي ماندگاري روستاييان در محيط هاي روستايي بسيار حايز اهميت است .
تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal