شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1396/04/10
52 هزار روستايي شهرستانهاي مباركه و فلاورجان از آب آشاميدني سالم و پايدار برخوردار شدند
وزير نيرو روز پنجشنبه با حضور در اصفهان در مراسم بهره برداري از دو طرح آبرساني روستايي فخرآباد شهرستان مباركه و فاز اول 19 روستاي شهرستان فلاورجان گفت: با اجراي طرح هاي آبرساني طي سه سال و نيم گذشته، چهار ميليون و 100 هزار نفر از روستائيان كشور از آب شرب سالم بهره مند شده اند.
وي افزود: فقط در سال 95 به بيش از 2 هزار و 985 روستا توسط وزارت نيرو آبرساني شده است.
وي ابراز اميدواري كرد: اجراي طرح هاي آبرساني به روستاهاي كشور در سال هاي آينده نيز، ادامه يابد.
چيت چيان با بيان اينكه وزارت نيرو تا سال 92 هيچگونه رديف اعتباري و بودجه براي آبرساني به روستاهاي كشور در اختيار نداشت، افزود: در دولت فعلي با تاكيد شوراي عالي آب، رديف اعتباري 300 ميليارد توماني براي آبرساني به روستاها اختصاص يافت.
وزير نيرو با اشاره به كمبود آب و اهميت حفظ منابع آبي كشور گفت: متوسط بارش در كشور ما يك سوم متوسط بارش در دنياست و نشاندهنده اين است كه كشور ما از نظر منابع آبي در محدوديت جدي قرار دارد.
وي گفت: صرفه جويي در مصرف آب و استفاده درست و بهينه در توليد، توزيع و مصرف آب وظيفه شرعي، ملي، قانوني و انساني همه ماست.
چيت چيان با بيان اينكه بي توجهي به مصرف آب تبعات نگران كننده اي براي مردم و نسل هاي آينده دارد، افزود: امروزه ديگر كميت آب مطرح نيست بلكه با خشك شدن رودخانه ها، تالاب ها و پايين رفتن سطح آب هاي زير زميني كيفيت آب اهميت بيشتري پيدا كرده است.
وي با تاكيد بر اينكه مشكل امروز جهان فقط كميت آب نيست بلكه كيفيت آب از اهميت بيشتري برخوردار است گفت: در برخي از مناطق كشور آب كافي وجود دارد اما به دليل پايين آمدن كيفيت آن نمي توانيم از آن استفاده كنيم.
وزير نيرو با بيان اينكه بي توجهي به كيفيت آب گرفتاري ها و مشكلات جدي را براي كشور ايجاد خواهد كرد افزود: در گذشته امكان حفر چاههاي جذبي در مناطق مختلف شهرها وجود داشت اما امروز با تمركز جمعيت و پديده شهرنشيني و توسعه شهرها، ميزان ورودي فاضلاب به طبيعت بسيار افزايش پيدا كرده است و ديگر زمين قدرت پالايش اين حجم زياد فاضلاب را ندارد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان نيز در حاشيه افتتاح اين طرحها، هدف از اجراي آنها را تأمين آب شرب سالم و پايدار براي بيش از 50 هزار نفر از اهالي روستاها عنوان كرد و افزود: براي بهره‌برداري از آن‌ها مجموعاً اعتباري بالغ بر 116 ميليارد ريال هزينه شده است.
"محمدحسين قرائتي" در خصوص اقدامات صورت گرفته براي اتمام اين پروژه‌ها اظهار داشت: مجتمع آبرساني 22 روستايي شهرستان مباركه با هدف تأمين آب شرب براي 24 هزار نفر از اهالي 22 روستاي اين شهرستان از سال 1385 آغاز شد و براي بهره برداري از آن 42 كيلومتر خط انتقال آب، 20 كيلومتر اصلاح و بازسازي شبكه‌هاي فرسوده توزيع آب، 5 ايستگاه پمپاژ، 2550 مترمكعب مخزن ذخيره و 3 حلقه چاه نيمه عميق اجرا شده است.
قرائتي ادامه داد: طرح آبرساني به 19 روستاي شهرستان فلاورجان با جمعيتي بالغ بر 19 هزار نفر نيز در قالب مجتمع آبرساني 19 روستا از سال 1390 آغاز شده و براي آماده سازي فاز يك آن خط انتقال آب به طول 30 كيلومتر و 8 كيلومتر اصلاح و بازسازي شبكه توزيع انجام شده است.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان با اشاره به تأمين 28 ميليارد ريال اعتبارات اين پروژه‌ها از محل صندوق توسعه ملي گفت: در سال گذشته دولت مبلغ 500 ميليارد ريال از اعتبارات صندوق توسعه ملي براي تكميل پروژه‌هاي آبرساني روستايي و تسريع در بهره برداري از آن‌ها به استان اصفهان اختصاص داد و اين شركت 33 مجتمع آبرساني روستايي و 47 پروژه تك روستايي را از محل اين اعتبارات در تمامي شهرستان‌هاي استان اجرا كرده است.
وي افزود: از مجموع اين پروژه‌ها، در سال گذشته 28 پروژه آبرساني به 65 هزار نفر از روستائيان استان اصفهان با اعتباري بالغ بر 610 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد و دو پروژه تأمين آب شرب 41 روستاي شهرستان‌هاي مباركه و فلاورجان نيز به ياري خدا صبح امروز 7 ارديبهشت ماه و به دست وزير نيرو افتتاح شد.
تعداد بازدید: 1
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal