شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1395/12/12
با اجراي طرح آبرساني از سد كوچري؛ مشكل بحران آب 14 روستاي گلپايگان برطرف شد
مدير آب و فاضلاب روستايي شهرستان گلپايگان عنوان كرد: بحراني كه در تابستان، روستاهاي دشت گلپايگان را فرا گرفته بود، با آبرساني از سد كوچري به 14 روستا برطرف گرديد.
اسفنديار رياحي با تبيين اينكه منابع آب دشت گلپايگان به حالت شولاته است يعني آب گل آلود مي شود، تشريح كرد: مجتمع آب رساني زرنجان كه 9 روستا را زير پوشش دارد و شامل سه منبع آب به صورت چاه است، گل آلود و از شبكه آبرساني خارج مي شود و مجبور به آب رساني به حالت سيار در اين روستاها شديم.
وي اقدامات اداره آب در اين خصوص را بيان كرد: اين اداره با اتمام پروژه اي نيمه تمام و با هزينه 700 ميليون توماني از محل صندوق توسعه ملي، توانست آب 14 روستا را به شبكه آبرساني سد كوچري متصل و اين مشكل را به طور قطعي حل كند.
مدير آب و فاضلاب روستايي گلپايگان تعدادي از روستاهاي آبرساني شده را ذكر كرد: روستاهاي شركت زراعي و نيوان نار، نيوان سوق و زرنجان تا آرجان و رباط ملكي و دستگرد از جمله اين 14 روستاي آبرساني شده هستند.
رياحي گفت: آبرساني به سه مجتمع سعيدآباد با ده روستا ،پشتكوه شامل غرقن، حاجيله و عباس آباد و منطقه در، تيكن و شورچه از پروژه هاي ميان مدت اين اداره است كه هم اكنون در مرحله مشاوره هستند.
وي خاطر نشان كرد: توليد آب تا سه برابر ميزان استاندارد است و خشكسالي و افت منابع آب زير زميني، مديريت آب و رعايت الگوي مصرف مشتركين را طلب مي كند.
مدير آب و فاضلاب روستايي گلپايگان اضافه كرد: با توجه به بافت شهرستان، اين اداره وظيفه آب رساني به مشتركين و احشام آنها را دارد.
رياحي تصريح كرد: اين اداره تنها آب خارج شده از لوله كشي در روستاها را به عنوان آب شرب مصرفي تاييد و آب چاه و چشمه ها را تاييد نمي كند.
شهرستان گلپايگان در غرب استان اصفهان واقع شده است.
تعداد بازدید: 7
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal