شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1395/11/30
آبرساني به 2 هزار نفر از روستائيان شهرستان شهرضا در ايام الله دهه فجر
محسن گلابي فرماندار شهرضا در اين مراسم عنوان كرد: با وجود خشكسالي هاي ساليان اخير در اين منطقه چاه آب شرب روستاييان با مشلاتي مواجه شد كه در نهايت با حفر چاه آبي به عمق 220 متر و آب شيرين كني كه در سال آينده نصب مي‌شود، تلاش هايي براي رفع اين معضل انجام شد.
وي اظهار كرد: روستاي مهيار در كنار جاده ترانزيت شمال جنوب كشور قرار گرفته و علاوه بر آن وجود يك امامزاده در كنار آن، كه موقعيت بسيار خوبي را براي اشتغال و كارآفريني در اين منطقه ايجاد كرده است.
اصغر قاسمي مدير آب و فاضلاب روستايي شهرستان شهرضا نيز در اين مراسم عنوان كرد: سياست كلي وزارت نيرو در زمينه تأمين آب شرب در سه بخش تأمين آب مورد نياز، توزيع عادلانه و مديريت مصرف سازماندهي شده است.
وي اظهار كرد: شركتهاي آب و فاضلاب روستايي با توجه به شرح وظايفي كه در تأمين منابع آب روستايي دارند سياستها و دستورالعملهايي را تدوين مي‌كنند كه اجراي آنها در نهايت منجر به تأمين و توزيع عادلانه آب در اينگونه مناطق مي‌شود.
مدير آب و فاضلاب روستايي شهرضا بيان كرد: يكي از مهمترين بخشهاي عملكرد شركتهاي آب و فاضلاب روستايي مديريت مصرف در جهت استمرار شرايط آبرساني در مواقع بحراني و كم آبي و نيز تأمين آب شرب سالم و بهداشتي براي مصرف كنندگان است.
قاسمي ادامه داد: از آنجا كه بخش مهمي از از رسالت شركتهاي آب و فاضلاب روستايي در حوزه مديريت مصرف بر عهده مشتركان بوده و به شيوه همكاري آنها با اين شركتها بستگي دارد، لازم است مشتركان با توجه به ايجاد و استمرار شرايط خشكسالي، از مصرف بي رويه آب اجتناب كنند.
مدير آب و فاضلاب روستايي شهرضا در بخش ديگري از سخنان خود، گفت: با توجه به استمرار شرايط خشكسالي تعدادي از روستاهاي شهرستان از جمله مهيار، مجتمع روستايي سولار و امين آباد با مشكل كم آبي مواجه شدند كه با انجام عمليات آبرساني سيار مشكل آنها بر طرف شد.
قاسمي با اشاره به فرا رسيدن ايام الله دهه فجر، از بهره برداري و آغاز عمليات اجرايي 5 پروژه آبرساني روستايي و اصلاح شكبه آبرساني در مناطق روستايي اين شهرستان در اين ايام خبر داد و عنوان كرد: در اين ايام بهره برداري از چاه آب شرب روستاي مهيار آغاز مي‌‌شود.
وي اظهار كرد: با كاهش دبي آب در روستاي مهيار، اين منطقه در سال 94 با جيره بندي آب مواجه شد كه متعاقب آن چند منطقه براي حفر چاه جديد جانمايي شد كه در نهايت با تأييد يكي از محلها در خردادماه امسال، عمليات حفاري اين پروژه آغاز شد.
رييس شركت آب و فاضلاب روستايي شهرضا بيان كرد: چاه آب شرب منطقه روستايي مهيار با بيش از 500 مشترك شبكه آب و فاضلاب روستايي، به عمق 220 متر و دبي18 ليتر بر ثانيه و با اختصاص اعتباري بالغ بر 4 ميليارد ريال شامل انجام همه مراحل پمپاژ، كلر زني و محوطه سازي، حفر شده و امروز بهره برداري از آن آغاز خواهد شد.
قاسمي ادامه داد: پيش از اين آبرساني در اين روستا به صورت سيار انجام مي‌شده كه با ايجاد اين پروژه اين عمليات قطع مي‌شود هر چند در صورت نياز امكانات لازم براي آبرساني سيار نيز وجود دارد.
گفتني است پروژه تامين آب آشاميدني روستاي مهيار شهرستان شهرضا براي آبرساني به حدود 2 هزار نفر از روستائيان با اعتباري بالغ بر 1500 ميليون ريال انجام شده است.
تعداد بازدید: 4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal