شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1395/11/17
30 روستا در استان به صورت پايلوت انتخاب شده تا همه سيستم آبرساني آنها نوسازي شود.
محمد حسين قرائتي در مراسم توديع و معارفه رئيس جديد آبفار روستايي شهرضا با بيان اينكه تأمين آب آشاميدني سالم بر اساس استانداردهاي تصويب شده از طرف وزارت نيرو يكي از وظايف مهم اين شركت است، اظهارداشت: تمامي خدماتي كه در رابطه با بحث آب و فاضلاب روستايي مي شود، مجموعه فعاليت هاي شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان را تشكيل مي دهند.
به گزارش آكابانو وي افزود: آمار روستاهاي سكنه استان اصفهان يك هزار و 339 است كه 948 روستا از اين تعداد تحت پوشش شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان قرار دارند كه به طور مستقيم از اين شركت براي بحث تأمين آب خود استفاده مي كنند.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان با اشاره به اينكه 240 هزار مشترك شركت آبفار روستايي وجود دارد، بيان كرد: جمعيت مردم روستاهايي كه تحت پوشش شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان هستند بيش از 645 هزار نفر است، تمامي فعاليت هاي شركت آب و فاضلاب روستايي براي روستاهايي است كه جمعيت آنها بيش از 20 خانوار است.
وي تصريح كرد: تعدادي از روستاها تحت پوشش شركت آب و فاضلاب روستايي نيستند كه خدمات بهداشتي آنها اعم از تحويل كلر به آبداران روستاها بر عهده شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان است.
قرائتي گفت: شاخص بهره مندي از آب آشاميدني 69٫3 درصد است و تعداد منابع آب در كل مدار بهره برداري 878 منبع تأمين آب است كه شامل 531 حلقه چاه، 93 چشمه،37 قنات و 218 مورد آب هاي سطحي هستند.
وي با بيان اينكه به دليل استمرار شرايط خشكسالي در استان در تابستان گذشته بين 10 تا 15 درصد از منابع آبي را در استان از دست داده ايم، افزود: شركت آب و فاضلاب روستايي با استفاده از تمام ظرفيت هاي خود براي ترميم و اصلاح شبكه هاي آب در روستاها با هدف كاهش مصرف آب وارد ميدان شده است.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان با بيان اينكه به دليل فرسودگي شبكه هاي آبرساني روستايي هدر رفت آب روستايي را داريم، بيان كرد: كميته اي به عنوان كميته هدر رفت در استان ايجاد شده و روستاهايي كه هدر رفت بيشتري داشته اند را شناسايي كرده ايم.
وي با بيان اينكه 30 روستا در استان به صورت پايلوت انتخاب شده تا همه سيستم آبرساني آنها نوسازي شود، تصريح كرد: با توجه به اهميت هدررفت آب در دو سال گذشته بحث ترميم و بازسازي شكستگي هاي لوله آب روستايي به پيمانكاران واگذار شده تا آسيب هاي وارد شده با سرعت بيشتر رفع شود.

قرائتي با بيان اينكه در سال سال گذشته پرت آب در شبكه آبرساني روستايي استان 31٫7 بود، بيان كرد: امسال با اقدامات انجام شده اين ميزان به 29٫3 كاهش يافته است.
وي با تأكيد بر اينكه منابع تأمين آب جديدي وجود ندارد و بهترين كار جلوگيري از كاهش هدر رفت است، گفت: به دليل مشكلات مالي كشور در سال گذشته 28 درصد از اعتبارات تخصيص داده شد، اما با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب مبني بر اختصاص 500 ميليون دلار از محل منابع صندوق ذخيره ملي به شركت هاي آب و فاضلاب روستايي كشور، روح تازه اي دميده شد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان بيان كرد: با اختصاص 50 ميليارد تومان از اين مبلغ به شركت آبفار استان اصفهان پروژه هايي كه حدود 30 تا 40 درصد پيشرفت داشت به اتمام رسيد.
وي اظهارداشت: در سال گذشته تعداد 324 پروژه در زمينه هاي مختلف از جمله آب آشاميدني، اصلاح و توسعه شبكه هاي آب، آب رساني سيار به روستاهاي استان، 33 مجتمع آب رساني و 48 پروژه تك روستايي شركت آب و فاضلاب، آغاز شد.
قرائتي با اشاره به اينكه مجتمع هاي روستايي، مجتمع هايي هستند كه تعداد روستاهاي زيادي را در بر مي گيرند و اگر در مرحله بهره برداري قرار بگيرد از حجم طرح آب رساني سيار به روستاها كاسته مي شود، گفت: از اين 33 مجتمع روستايي، تعداد 18 مجتمع روستايي را كه شامل 163 روستا و جمعيت حدود 108 هزار 681 نفري مي شود، در برنامه ها پيش بيني شده كه تا پايان سال 95 به بهره برداري برسند.
وي تصريح كرد: با توجه به گستردگي وسعت استان اصفهان برآورد اعتباري كه براي آب رساني سيار به روستاهاي استان اصفهان در سال قبل هزينه شد، مبلغي بيش از 3 ميليارد و 150 ميليون تومان بود كه اين اعتبار براي امسال 3 ميليارد و 500 ميليون تومان در نظر گرفته شده است.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان بيان كرد: با توجه به كاهش بارندگي ها و كمبود آب اگر مردم روستاهاي استان اصفهان 10 درصد در مصرف آب زندگي خود صرفه جويي كنند، در شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان به هيچ مشكلي برنخواهيم خورد.
وي با اشاره به راه اندازي سامانه 1523 در اصفهان، گفت: مشتركان آب و فاضلاب استان اصفهان مي توانند مشكلات به وجود آمده در شبكه را با تماس تلفني اطلاع دهند تا در كوتاه ترين زمان مشكلات به وجود آمده رفع شود.
تعداد بازدید: 4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal