شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1395/12/07
تامين آب شرب فلات مركزي ، چالش پيش روي مديريت آب كشور
پروژه هاي آبرساني به 5 روستاي شهرستان اردستان با حضور مهندس حميدرضا جانبازمديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور، حضرت ايت الله طباطبايي نژاد نماينده معزز ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان، محمد اماني مديركل دفتر حقوقي وزارت نيرو،حجت الاسلام والمسلمين طباطبايي نژاد نماينده مردم اردستان در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولان شهرستان و اهالي روستاها به بهره برداري رسيد.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور در افتتاح اين مراسم، تامين آب شرب سالم و پايدار براي ساكنان بخش فلات مركزي و بخصوص استان اصفهان را از چالشهاي مهم پيش رو عنوان كرد و گفت: عليرغم تمام بارشهاي خوب و بي سابقه اي كه در ماههاي اخير در كشور اتفاق افتاده، هنوز هم متوسط بارش كشور از ميانگين بلندمدت آن پايين تر است. از طرفي افزايش درجه حرارت هوا نيز مزيد بر علت شده و باعث كاهش بيشتر منابع آبي مي شود. بنابراين مديريت توزيع و مصرف آب شرب در سالهاي اخير اهميت مضاعف پيدا كرده است.
حميدرضا جانباز با قدرداني از نماينده مردم اردستان در مجلس شوراي اسلامي كه به صورت مستمر پيگير مشكلات آبرساني شهرستان بوده و با تعامل موثر با مديران آب و فاضلاب شهري و روستايي استان و حمايت از آنها نقش مهمي در افتتاح اين پروژه ها داشته است افزود: خط انتقال آب شرب اصفهان به اردستان نيز با پيگيريهاي امام جمعه محترم اصفهان كه آن زمان نماينده مردم شهرستان در مجلس شوراي اسلامي بودند انجام شد.
وي از اقدام عملي براي اجراي خط دوم انتقال آب اصفهان به شهرستانهاي نطنز، اردستان و بادرود در سال آينده خبر داد و گفت: اولويت اقدامات وزارت نيرو در حوزه آب آبرساني به روسناهاي فاقد آب شرب سالم و پايدار مي باشد و بهسازي و تعويض شبكه هاي فرسوده موجود در اولويت بعدي قرار گرفته است.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور با اعلام واگذاري دو دستگاه تانكر آبرساني سيار به ناوگان آبرساني آب و فاضلاب روستايي شهرستان اردستان براي تسريع در روند آبرساني به روستاهاي مواجه با بحران كم آبي اظهار داشت: نصب و راه اندازي سامانه هاي آب شيرين كن نيز كمك شاياني براي برطرف نمودن مشكلات آب شرب اين شهرستان مي باشد و آمادگي تخصيص اعتبارات از محل اعتبارات متمركز براي انجام اين كار نيز وجود دارد.
افزايش 110 ليتر برثانيه به آب شرب شهرستان اردستان با اجراي خط دوم انتقال آب اصفهان
نماينده مردم شهرستان اردستان در مجلس شوراي اسلامي با تقدير از حمايتهاي مهندس جانباز براي حل مشكلات آب شرب اين شهرستان گفت: شهرستان اردستان در حال حاضر از آب شرب شهر اصفهان استفاده ميكند، ولي با اين وجود در تابستانها به دليل گرماي شديد هوا و افزايش مصرف آب با كمبود آب روبرو هستيم.
وي افزود: براي برطرف نمودن اين مشكل، طرح خط دوم انتقال آب زاينده رود به شهرستانهاي نطنز، بادرود اردستان آماده شده و براي شهرستان اردستان 110 ليتر بر ثانيه در نظر گرفته شده است.
حجت الاسلام و المسلمين طباطبايي نژاد در اين خصوص به پروژه مجتمع آبرساني روستاهاي بخش برزاوند اردستان اشاره كرد و افزود: اجراي شبكه توزيع و احداث تاسيسات اين پروژه در روستاها به صورت همزمان و موازي با اجراي خط انتقال آب از سامانه آبرساني اصفهان بزرگ انجام خواهد شد تا در كوتاهترين زمان ممكن به بهره برداري برسد.
نماينده مردم شهرستان اردستان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه به 80 روستاي اين شهرستان به صورت سيار آبرساني ميشود از مديرعامل شركت آب و فاضلاب كشور درخواست كرد براي تقويت ناوگان آبرساني سيار اين شهرستان اقدامي موثر صورت گيرد.
وي تعويض شبكه هاي آبرساني كه اوايل انقلاب در روستاها اجرا شده و هم اكنون دچار فرسودگي شده اند را يكي از راهكارهاي اساسي براي كاهش هدررفت آب شرب دانست و از مردم نيز تقاضا كرد با توجه به خشكسالي و كمبود آب، در مصرف اين نعمت بدون جايگزين خدادادي صرفه جويي كنند.
در ابتداي برنامه كه در حسينيه روستاي ظفرقند اردستان برگزار شد مهندس محمدحسين قرائتي مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان اجراي 34 كيلومتر خط انتقال، 5 باب مخزن ذخيره و 2 ايستگاه پمپاژ را از اقدامات انجام شده در اين پروژه عنوان كرد و اظهار داشت: با بهره برداري از پروژه هايي كه امروز در اردستان افتتاح شدند 2500 نفر از روستائيان از آب شرب سالم و پايدار بهره مند شده و آبرساني سيار به آنها قطع شده است.
تعداد بازدید: 23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal