شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1395/12/10
سال 95، نقطه عطف و منشا تحول اساسي در آبرساني به روستاهاي كشور با اختصاص 24هزار ميليارد ريال اعتبار
مديرعامل شركت آب و فاضلاب كشور در آيين افتتاح و بهره برداري از اين پروژه ، سال جاري را نقطه عطفي در آبرساني به روستاهاي كشور دانست و گفت: دولت يازدهم و شخص رئيس جمهور محترم عنايت و توجه خاصي به توسعه روستاها در همه ابعاد داشته و رسيدگي به مشكلات آنها را در اولويت برنامه ها قرار داده اند.
وي افزود: اولويت دولت يازدهم در تدوين برنامه هاي اجرايي و قانون بودجه سال 96 از سوي رياست محترم جمهور آب، فاضلاب، محيط زيست و صنعت ريلي كشور اعلام شده است و با عنايت به اين اولويتها، در زمينه تامين آب شرب سالم و پايدار به سطحي از عدالت ميان شهرها و روستاها خواهيم رسيد.
حميدرضا جانباز با مقايسه اعتبارات اختصاص داده شده براي آبرساني به روستاهاي كشور در دولت يازدهم و دولتهاي گذشته اظهار داشت: در سال جاري 24 هزار ميليارد ريال از اعتبارات ملي براي تكميل و اجراي پروژه هاي آبرساني به روستاهاي كشور از سوي دولت محترم اختصاص داده شد و نقطه عطف و منشا تحول اساسي در تامين آب شرب روستاها گرديد، اين در حالي است كه در قبل از اين دولت هيچ مبلغي از محل اعتبارات ملي براي روستاها در نظر گرفته نشده بود.
مهندس جانباز افق پيش روي كشور در بخش آبرساني روستايي را بسيار روشن و درخشان دانست و افزود: براي سال آينده با عنايت مقام معظم رهبري و پيگيريهاي دولت محترم، اعتبار بسيار خوبي براي برطرف نمودن مشكلات آب شرب روستاها در نظر گرفته شده و لازم است شركتهاي آب و فاضلاب روستايي براي تكميل پروژه هاي نيمه تمام و آبرساني به روستاهاي باقيمانده برنامه ريزي كنند.
وي ادامه داد: تا پايان سال جاري بيش از دو ميليون نفر در قالب سه هزار روستا از آب شرب سالم و پايدار بهره مند خواهند شد و براي سال آينده نيز تعداد زيادي از مجتمعهاي آبرساني هدف گزاري شده و براي تكميل و بهره برداري از آنها برنامه ريزي شده است.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور با تقدير از تلاشهاي مديران شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان و ساير دست اندركاران اجراي پروژه بزرگ آبرساني به 11 روستاي شرق اصفهان، اين پروژه را گامي در راستاي عدالت اجتماعي دانست و گفت: با بهره برداري از اين پروژه كه آب آن از رودخانه زاينده رود تامين مي شود روستائيان اين بخش نيز همان آب سالم و باكيفيتي را مصرف مي كنند كه ساكنين شهر اصفهان از آن استفاده مي كنند.
حميدرضا جانباز همچنين با اشاره به تلاشها و پيگيريهاي مستمر دكتر حسن كامران نماينده سابق مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي گفت:ايشان هم در زمان دولت قبل و هم اين دولت مرتبا پيگير اجراي اين پروژه بوده و بحمدلله در مدت زمان مناسبي نيز اجرا و به بهره برداري رسيد.
وي در پايان از اهالي روستاها و مسئولان بخش كوهپايه كه براي اجراي اين پروژه همكاري نمودند قدرداني كرد.
250 ميليمتر متوسط ساليانه بارندگي در حوزه زاينده رود
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري اصفهان در مراسم آغاز بهره برداري از اين پروژه ، خشكسالي و كمبود آب شرب را يكي از بزرگترين مشكلات روستاهاي استان اصفهان عنوان كرد و گفت: متوسط بارندگي در استان اصفهان و به ويژه در مناطق شمال و شرق بسيار پايين مي باشد، به طوري كه در حوزه زاينده رود متوسط ساليانه بارندگي 250 ميليمتر بوده و اين ميزان تا 50 ميليمتر نيز در نقاط ديگر بوده است.
وي با اشاره به تلاش جدي مديران استان براي برطرف نمودن مشكل آب شرب مردم ، از عزم دولت براي تامين آب شرب همه روستائيان خبرداد و اظهار داشت: در سال جاري 15 هزار ميليارد ريال از اعتبارات صندوق توسعه ملي براي آباداني روستاهاي كشور اختصاص داده شد كه كمك بسيار خوبي براي تكميل پروژه هاي آبرساني به روستاهاي استان بوده است.
مهندس طرفه مهاجرت روستائيان به شهرها و كاهش چشمگير جمعيت در روستاها عليرغم حفظ ساختار مديريتي روستاها را از چالشهاي موجود اعلام كرد و افزود: براي تامين آب شرب مورد نياز مردم و حفظ روستاها به ناچار از رودخانه زاينده رود به عنوان منبع اصلي تامين آب شرب اصفهان بزرگ استفاده مي شود .
وي پروژه مجتمع آبرساني 11 روستاي ورتون – يك لنگي را يكي از پروژه هايي عنون كرد كه از آب رودخانه زاينده رود استفاده مي كند و ادامه داد: با توجه به كمبود آب و خشكسالي، مديران آب و فاضلاب روستايي استان براي تصفيه و استفاده از پساب فاضلاب روستاهاي اين پروژه نيز برنامه ريزي كنند.
به گفته طرفه، در استان اصفهان حدود 1800 روستا وجود دارد كه 17 درصد از جمعيت استان را تشكيل ميدهد.
تامين آب شرب سالم و پايدار براي 3 هزار نفر با 50 ميليارد ريال هزينه
در ابتداي مراسم، مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان اصفهان پروژه آبرساني به مجتمع ورتون – يك لنگي را يكي از پروژه هاي مهم اجرا شده توسط اين شركت اعلام كرد و گفت: كوهستاني بودن منطقه يكي از معضلات بزرگ در مسير اجراي پروژه بود به طوريكه اختلاف ارتفاع اولين مخزن تا مخرن آخر 550 متر مي باشد.
مهندس محمدحسين قرائتي هدف از اجراي اين پروژه ها را تامين آب شرب سالم و پايدار براي 3 هزار نفر از اهالي 11 روستاي بخش كوهپايه شهرستان اصفهان عنوان كرد و اظهار داشت: 67 كيلومتر خط انتقال، 38 كيلومتر شبكه داخلي، 5 ايستگاه پمپاژ و هزار مترمكعب مخزن ذخيره آب در اين پروژه اجرا شده و 50 ميليارد ريال نيز براي تكميل آن هزينه شده است.
وي با اشاره به اينكه قبل از اجراي اين پروژه آب شرب اهالي روستاها با آبرساني سيار تامين شده است افزود: مردم اين منطقه به علت مشكلات آبي گذشته قدر نعمت آب را به خوبي ميدانند.
تعداد بازدید: 2
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal