شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1394/05/04
مشاور وزير نيرو: كمبود آب در كشور، مقطعي و شعاري نيست
نخستين جلسه شوراي هماهنگي و انسجام بخشي صنعت آب و برق استان هاي خراسان به ميزباني شركت آب و فاضلاب خراسان رضوي و باحضور مشاور وزير و مدير كل دفتر روابط عمومي وزارت نيرو در مشهد برگزار شد.به گزارش روابط عمومي آبفاي خراسان رضوي در اين نشست كه مديران عامل و مسئولان دفاتر روابط عمومي شركت هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي و برق استان هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي شركت داشتند، ابتدا مديرعامل شركت آب منطقه اي خراسان رضوي و رئيس شوراي هماهنگي و انسجام بخشي وزارت نيرو در استان، سقايي مجاوران و زائران حضرت رضا(ع) در شهر مشهد و استان را مقدس و با ارزش توصيف كرد و با بيان اهميت آب در احاديث و روايات اظهار داشت، قداست آب بعنوان ماده اي هوشمند در 64 آيه قرآن مورد توجه قرار گرفته است.

محمد حسين جعفري تعامل ميان 13عضو شوراي انسجام بخشي صنعت آب و برق خراسان رضوي را خوب بيان كرد و افزود همين امر باعث كسب جايگاه ممتاز وزارت نيرو و قدرت سازماني صنعت آب و برق در استان شده و استاندار خراسان رضوي نيز حساب ويژه اي براي اين صنعت باز كرده است.

وي مشكل عمده ي صنعت آب در خراسان را كمبود منابع و كاهش سطح سفره هاي زيرزميني به عنوان مهمترين منبع تامين آب بخش هاي مختلف اعم از كشاورزي، شرب ، صنعت و خدمات عنوان كرد و با بيان اينكه 78% نياز آبي استان از منابع زيرزميني و 22% از منابع سطحي تامين مي شود گفت: اين نسبت در مقايسه با كشور كه 55% زيرزميني و 45% سطحي است در حد بالايي قرار دارد. و بر انجام كارهاي ميداني و فرهنگ سازي عمومي نسبت به وضعيت آب تاكيدكرد.

سخنران بعدي مديرعامل شركت آبفاي خراسان رضوي بود كه گزارشي از وضعيت و دورنماي منابع آب شرب استان ارائه داد.
حسين اسماعيليان از محدوديت منابع آبي بعنوان يك مشكل اساسي در استان نام برد و حساسيت مسئولان بلندپايه ي كشور را نشان دهنده شرايط نامناسب وضعيت آب در كشور دانست و گفت: متاسفانه شركت هاي آبفا از اهرم هاي بازدارنده براي كنترل ميزان مصرف آب برخوردار نيستند.
وي با اشاره به اينكه در تامين آب با شرايط سختي مواجه هستيم متذكر شد: تامين آب شرب هر سال به دليل افت منابع آب دشوارتر شده به گونه اي كه 28 شهر مواجه با تنش آبي در استان خراسان رضوي در تابستان امسال به 33 شهر در سال آينده افزايش خواهد يافت.
وي از حفر 30 حلقه چاه با دبي 500 ليتر بر ثانيه براي رفع كمبود آب شرب طي يك سال گذشته در استان خبر داد و متذكر شد ، اين چاه ها فقط توانسته است مصرف و توليد را در حد سر به سر قرار دهد.

وي برخورداري از نيروهاي متخصص، جوان و خلاق از مزيت هاي آبفاي خراسان رضوي عنوان كرد و افزود تلاش و همت اين نيروها باعث فائق آمدن بر بسياري از مشكلات صنعت آب و فاضلاب استان شده است.

در ادامه معاون مديركل روابط عمومي وزارت نيرو خواستار انتشار اخبار مثبت توسط مديران عامل حوزه ي آب و برق شد و بر ايجاد اتاق فكر در دفاتر روابط عمومي با مشاركت اساتيد رشته ارتباطات تاكيد كرد. مريم مقدم از مديران عامل خواست با انتقال اطلاعات لازم به مديران روابط عمومي امكان پاسخگويي به سوالات خبرنگاران رسانه هاي گروهي را فراهم آورد.
سپس مشاور وزير و مديركل دفتر روابط عمومي وزارت نيرو وجود مديران و كارشناسان لايق و كارآمد را از مزاياي وزارت نيرو دانست كه آن را سرآمد وزارت خانه ها كرده است.
مجيد رجبي معمار با اشاره به تعامل خوب مديران عامل و دفاتر روابط عمومي هاي صنعت آب و فاضلاب گفت: در نتيجه اين همفكري و هم افزايي توفيقات خوبي در اين بخش بدست آمده كه بخشي از آن مربوط به تلاش مديران گذشته است.
وي همچنين جايگاه روابط عمومي ها را در وزارت نيرو مناسب ندانست و گفت شايد وزارت نيرو تنها وزارت خانه اي است كه تاكنون به مركز روابط عمومي و اطلاع رساني در بين وزارت خانه ها تبديل نشده است و اين موضوع به صورت جدي پيگيري مي شود. وي بيان داشت: از آنجا كه كمبود آب وبرق جدي بوده و مقطعي و شعاري نيست، از اين پس تمام برنامه هاي وزارت نيرو با رويكرد فرهنگي و تبليغي تهيه و اجرا خواهد شد.

وي اعلام كرد وزارت نيرو درصدد ايجاد بسته ي ويژه و خيلي جدي براي تبليغ در حوزه آب كشاورزي است تا با همكاري وزارت جهاد كشاورزي تبليغات گسترده و همه، توجه توليد كنندگان اين بخش را به فاجعه آبي جلب كند. بنابراين تا زماني كه فرهنگ استفاده صحيح از آب در همه ي آحاد جامعه نهادينه نشده باشد، نمي توان به اهداف مورد نظر در مديريت آب دست يافت.

در ادامه نشست كيومرث جليليان دبير ستاد جشنواره ها و نمايشگاه هاي نمايشگاه هاي وزارت نيرو گزارشي از برنامه زمان بندي نمايشگاه هاي صنعت آب و برق داخل و خارج كشور ارائه داد و برحضور بدنه ي كارشناسي اين صنعت در نمايشگاه ها تاكيد كرد.
رئيس گروه رسانه هاي وزارت نيرو يكي از وظايف روابط عمومي ها را ارتباط و نشست هاي دوره اي منظم مسئولان اين دفاتر با اصحاب رسانه دانست و بر لزوم برگزاري كلاس هاي آموزش رسانه اي براي پرسنل روابط عمومي تاكيد كرد.
حسين طارمي گفت: رصد و تحليل اخبار، ارسال جوابيه به موقع به رسانه ها، برگزاري نشست هاي خبري مديران عامل با خبرنگاران و ... را از ديگر وظايف مهم دفاتر روابط عمومي دانست.

محمد جواد جره رئيس گروه روابط عمومي دفتر روابط عمومي و امور بين الملل وزارت نيرو نيز در سخناني در رابطه با اهميت روابط عمومي الكترونيك و تاثير و نقش شبكه هاي اجتماعي بر رفتارها و افكار عمومي بيان كرد و گفت: از اين ظرفيت ها مي توان براي اطلاع رساني اخبار حوزه صنعت آب و برق به جامعه بهره گرفت.

همچنين در اين جلسه، دبيران شوراي روابط عمومي صنعت آب و برق استان هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي گزارش جامعي از وضعيت اين صنعت در استان هاي مربوطه و اقدامات انجام شده فرهنگي انجام شده را به اطلاع حاضران رساندند.
تعداد بازدید: 20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal