شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1395/01/30
مشاركت مردمي مهم‌ترين رويكرد وزارت نيرو در مديريت منابع آب ايران است
مديركل حوضه‌هاي آبريز خليج فارس و درياي عمان با اشاره به چالشهاي منابع آب كشور گفت: رويكرد وزارت نيرو در مهار اين چالشها، استفاده حداكثري از مشاركت مردمي در منابع و مصرف آب است.
به گزارش روابط عمومي شركت آب و فاضلاب شهري كهگيلويه و بويراحمد، ارسلان هاشمي در همايش "اميد به امتداد حيات" كه در فرهنگسراي دهدشت برگزار شد با اشاره به به مشكلات و بحران پيش‌رو در حوزه محيط زيست و ذخاير آبي كشور اظهار كرد: وزارت نيرو رويكردهايي را براي مقابله با اين چالشها در نظر دارد.

مديركل حوضه‌هاي آبريز خليج فارس و درياي عمان، وضعيت تالابها و درياچه‌ها را از جمله چالشهاي زيست محيطي در كشور برشمرد و گفت: توزيع بارشها از نظر زماني،مكاني و نوع بارشها عوض شده است افزود: به جاي بارش خوب در كوه‌‎هاي حوزه زاگرس،متأسفانه سيلابهايي داريم كه هم رسوب را به رودخانه‌ها و دشت‌ها وارد مي‌كند و هم ظرفيت‌هاي بالقوه حجم مخازن را از بين مي‌برد.

وي، رويكرد وزارت نيرو براي مقابله با اين چالش را استفاده حداكثري از مشاركت مردمي در منابع و مصرف آب دانست و تصريح كرد: از قابليت‌هاي مهم در مديريت منابع آبي كشور استفاده از ظرفيت بالقوه مردمي است.

هاشمي، فعاليت 180 تعاوني آب‌بر‌ان در تبريز را نمونه‌اي از مشاركت مردمي در مديريت آب دانست و گفت: در شهرستان كهگيلويه تعاونيها و تشكلهاي مردمي پيشقدم هستند.

اين مسؤول افزود: يكي از مهم‌ترين اهرمها و پارامترهايي كه مي‌واند ما را در اين چالشها همراهي كند مشاركت مردم و نهادهاي اجتماعي است.

هاشمي با اشاره به اين‌كه بيش از 90 درصد مصارف آب در بخش كشاورزي است تأكيد كرد: در مديريت منابع آبي از ظرفيتهاي مردمي و پتانسيلي كه مردم دارند نبايد غافل شويم.

اين مسؤول اصلاح ساختارها در شركت مديريت منابع آب ايران و تشكيل حوزه‌هاي آبريز بدون سهم‌خواهي حوضه‌هاي به جاي مرزهاي جغرافيايي را از ديگر محورهاي اساسي در رويكردهاي وزارت نيرو دانست و گفت: ملاك تصميم‌گيري بايد قرار دادن حوضه‌هاي آبريز شود.

به گفته مديركل حوضه‌هاي آبريز خليج فارس و درياي عمان، 6 حوضه اصلي و 30 حوضه فرعي در كشور فعال بوده و 3 دفتر تاكنون ايجاد شده كه دفتر حوضه خليج فارس و درياي عمان يكي از اين دفاتر است.
تعداد بازدید: 2
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal