شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1395/02/23
قائم مقام وزير نيرو بر پيوستهاي اجتماعي و فرهنگي طرحهاي آب و برق تاكيد كرد
قائم مقام وزير نيرو در جمع معاونين فني و مهندسي آب و فاضلاب كشور به ميزباني آبفاي شيراز پيوستهاي اجتماعي و فرهنگي براي اجراي طرحهاي آب و برق مورد تاكيد جدي وزارت نيرو است.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني آبفا شيراز،ستارمحمودي افزود:مشاوران، سازندگان و پيمانكاران در پروژه‌هاي عمراني رقباي ما نيستند بلكه شركاي ما محسوب شده و ضمن كمك گرفتن از آنان در پروژه‌هاي جمعي بايد جايگاه كارفرما نيز حفظ شود.

وي با اشاره به سرمايه گذاري مولد در بخش آب و برق گفت : بايد جهت حركت را به سمتي برگردانيم كه از دامنه تعهدات خارج و به سرمايه‌هاي مولد نزديك شويم.

اين مقام مسئول اظهار داشت :برطرف شدن مشكلات آب و فاضلاب و برق بر ظرفيت سرمايه‌هاي وزارت نيرو مي‌افزايد.

اين مقام مسئول با بيان اينكه برخي طرح‌هاي تصويبي نياز به بررسيهاي دقيق دارد تا از تعهدات غير ضروري جلوگيري كند، افزود: يكي از مشكلات از لحاظ فني و تئوري، مصلحت طلبي است كه باعث ميشود برخي طرحها مصلحتي و با دقت كمتري اجرا شود و پس از تكميل و در زمان بهره‌برداري شاهد نواقصي باشيم كه براي رفع آن نقيصه نياز به هزينه‌هاي مجدد باشد.

وي با تاكيد بر كيفيت طرحها و اجراي آنها گفت: براي وزارت نيرو كيفيت بر كميت ارجح دارد و ما ترجيح ميدهيم تا كار كمتر ولي با كيفيت بالا انجام شود.

قائم‌مقام وزير نيرو با اشاره به اينكه اگر طرحها داراي دانش كافي و مشورت‌نگري باشند نياز به مهندسي مجدد ندارد، افزود: در پروژه‌ها و طرحها نهايت بررسي و دقت لازم صورت پذيرد تا بدون نقص اجرايي شوند.

وي به نقش و اهميت پدافند غيرعامل در طرحهاي آب و برق اشاره كرد و در ادامه افزود: بررسيهاي دقيق و دقت نظر بر جوانب كار باعث خواهد شد تا بعد از اجراي طرح نياز به مقاوم‌سازي نباشد.

محمودي با بيان اينكه، بايستي در هر طرح ارزيابي تمام حوزه‌ها و نقاط كنترل و بهره‌برداري و شاخص‌هاي مورد نظر لحاظ شود، اظهار داشت: طرحهاي آب و برق بايستي پيوستهاي اجتماعي و فرهنگي را با خود داشته باشد.

وي سپس به نقش مهم پيمانكاران در عرصه صنعت آب و برق اشاره كرد و افزود: مشاوران، سازندگان و پيمانكاران در پروژه‌هاي عمراني رقباي ما نيستند، بلكه شركاي ما هستند و ضمن كمك گرفتن از آنان در پروژه‌هاي جمعي بايد جايگاه كارفرما نيز حفظ شود.

قائم‌مقام وزير نيرو با اشاره به اينكه هنر وزارت نيرو در اقتصاد مقاومتي استفاده از محصولات ايراني است، افزود: در شرايط مساوي بايد به نفع سازندگان داخلي قدم برداريم و با استفاده از تجهيزات ساخت داخل، به رشد صنعت داخلي كمك كنيم.

وي تاكيد كرد: در پروژه‌ها از كنسرسيومهايي استفاده كنيم كه تاكنون در صنعت آب و برق سابقه نداشته باشد، تا بتوانيم در ايران و مناطق بين‌المللي به خوبي از آنها بهره‌مند شويم.
تعداد بازدید: 0
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal