شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1395/06/16
عمليات خط انتقال آب به روستاي مهيار به طول هزار متر انجام شد
مصطفي زماني عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان، با بيان اينكه در كل شهرستان شهرضا، پايين‌ترين سطح آب مربوط به منطقه مهيار است، اظهار داشت: در سال 1389 در اين منطقه چاهي به عمق 180 متر حفر شد كه به وقوع خشكسالي‌هاي متوالي منجر شد، سطح آب اين چاه تا دي ماه سال گذشته 33 متر پايين رفت.
وي افزود: استخراج بي رويه آب سبب تخليه آب موجود در بين لايه‌هاي زير زميني شده و در نتيجه خطر ايجاد گسل و زلزله خاموش و از بين رفتن تأسيسات آبرساني را ايجاد مي‌كند.
وي گفت: وقوع اين پديده طبيعي در اين منطقه سبب حركت لايه‌هاي زمين، مسدود شدن دهانه چاه آبرساني و مدفون شدن تأسيسات آبرساني و در نتيجه قطعي آب روستا شد.
مدير آبفاي روستايي شهرضا گفت: با توجه به جمعيت زياد اين روستا و به ويژه با آغاز گرماي شديد هوا در فصل گرم سال 95 ضرورت حفر جاه جديد براي استمرار برساني احساس مي‌شد، با وجود وضعيت نامناسب اعتبارات و منابع مالي، مجوز حفر چاهي با عمق 220 متر اخذ شد.
وي بيان كرد: حفاري اين چاه از تاريخ 20 خردادماه 95 آغاز و در دهم تيرماه به اتمام رسيد، اين چاه در حال حاضر با دبي 12 ليتر بر ثانيه مشغول آبرساني است.
زماني خاطرنشان كرد: پس از اتمام مراحل حفاري، عمليات حفاري خط انتقال آب به روستا به طول هزار متر با كمك اهالي محل و اعضاء شوراي اسلامي روستا انجام شد و در نهايت چاه مذكور از تاريخ 30 تيرماه امسال وارد مدار شد و پس از طي مراحل آزمايشي و ايمني هم اكنون مشغول آبرساني است.
وي تصريح كرد: در فاز دوم عمليات آبرساني به اين روستا خط انتقال از چاه شماره يك به چاه شماره دو اجرا مي‌شود كه نيازمند اخذ مجوز از راه‌آهن است.
مدير آبفا روستايي شهرضا گفت: فاز اول اين پروژه با اعتباري بيش از 4 ميليارد ريال اجرا و به اتمام رسيد، البته هنوز بودجه‌اي به اين پروژه اختصاص نيافته است.
وي اظهار داشت: آب شرب روستاي مهيار در حال حاضر سالم و بهداشتي است، البته عمليات آبرساني سيار به اين روستا همچنان ادامه دارد و در صورتي كه مردم نيازي به آن نداشتند اين شيوه آبرساني قطع مي شود.
تعداد بازدید: 8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal