شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان شعار سال
صفحه اصلی
English ورود اعضاء نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1395/05/24
آب شرب همه روستاهاي تحت پوشش شهرستان شهرضا سالم است.
به گزارش روابط عمومي شركت آبفار استان اصفهان، مصطفي زماني در جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي اين شهرستان اظهار كرد: منطقه دشت مهيار در شهرستان از قديم الأيام به كشاورزي اختصاص داشته، اما استفاده از روش آبياري غرقابي در آن به اصول و روش‌هاي علمي و وضعيت خشكسالي فعلي سازگار نيست.
وي تصريح كرد: سفره‌هاي آب زير زميني اين منطقه همه ساله به دنبال وقوع خشكسالي‌هاي پياپي كمتر مي‌شود تا جايي كه سطح آب چاه تأمين آب شرب در اين منطقه پس از 5 سال 33 متر پايين‌تر رفته است.
مدير آبفار شهرضا اضافه كرد: تخليه سفره‌هاي آب زير زميني به دلايل مختلف، معضلات زيست محيطي به دنبال دارد كه از آن جمله مي‌توان به گسست زمين و ايجاد گسل‌ در لايه‌هاي دروني زمين اشاره كرد.
زماني ادامه داد: حدود دو ماه قبل شكست گسل دروني زمين در اين منطقه باعث بروز خسارت‌هايي به تأسيسات آبرساني شد كه با مديريت و تلاش مجموعه اداري آبفار شهرستان مشكل خاصي از بابت آن ايجاد نشد.
وي تصريح كرد: متأسفانه علي رغم ممنوعيت حفر چاه در منطقه دشت مهيار، به علت لزوم اتخاذ راهكارهايي براي تأمين آب شرب مردم منطقه، مجوز حفر چاه آبي به عمق 180 متر در اين منطقه اخذ شده است.
مدير آبفار شهرضا با اشاره به رفع برخي مشكلات آبرساني روستاهاي جنوبي شهرستان گفت: مشكل آبرساني روستاي امين آباد برطرف شده است و در مجتمع روستايي سشولار نيز آبرساني سيار به صورت روزانه ادامه دارد.
زماني افزود: به دنبال هماهنگي به عمل آمده از طريق ستاد مديريت بحران شهرستان، مقرر شد تانكرهاي آبرساني شهرداري و هوافضاي سپاه در اختيار آبفار قرار گيرد.
وي تأمين آب شرب براي مردم همانند ساير خدمات وظيفه و رسالتي است كه بر عهده دستگاه‌هاي مسؤول در اين زمينه قرار داده شده و مجريان قانون در اين زمينه نيز به تلاش‌هاي مستمر خود ادامه مي‌دهند.
تعداد بازدید: 2
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت آبفا روستایی استان اصفهان می باشد. استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal